Kierunki nauczania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Technikum nr 3

Nauka trwa 5 lat, kończy się maturą i tytułem technika w zawodzie:

Artykuły

Przejdź do - TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK

27 września 2022

Zadania i czynności

Obsługuje komputery typu PC, posługując się gotowymi pakietami oprogramowania użytkowego i narzędziowego; projektuje i wykonuje bazy danych i ich oprogramowanie aplikacyjne; administruje bazami danych i systemami przetwarzania informacji; dobiera konfigurację sprzętu i oprogramowania komputerowego; obsługuje lokalne sieci komputerowe i nadzoruje ich pracę.

Czytaj więcej o: TECHNIK INFORMATYK
Przejdź do - TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK PROGRAMISTA

27 września 2022

Opis zawodu:

Zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem do użytku programów komputerowych. To dzisiaj jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów.

Uczniowie tego kierunku zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będą tworzyć programy w najpopularniejszych obecnie językach tj. Python, C++, JavaScript, PHP. Poznają także inne języki programowania (m. in. przydatne do tworzenia i zarządzania relacyjnymi bazami danych, czy też wykorzystywane do tworzenia stron internetowych). Dodatkowo w ramach zajęć możliwe będzie poznanie specjalistycznych narzędzi programistycznych oraz tworzonych w ich środowisku programów.

Czytaj więcej o: TECHNIK PROGRAMISTA
Przejdź do - TECHNIK AUTOMATYK

TECHNIK AUTOMATYK

27 września 2022

Opis zawodu:

Technik automatyk to nowoczesny, atrakcyjny i poszukiwany na rynku pracy zawód. Automatyka zajmuje się zagadnieniami sterowania procesami przemysłowymi ograniczając w nich udział człowieka. Stosowana jest wszędzie tam gdzie procesy są uciążliwe, wymagają ogromnego wysiłku lub dużej precyzji i dokładności. Dziś trudno sobie wyobrazić zakłady produkcyjne bez maszyn i robotów.  To właśnie automatycy zajmują się projektowaniem, montażem i uruchamianiem linii produkcyjnych, dbają również o to, aby działały one prawidłowo.

Czytaj więcej o: TECHNIK AUTOMATYK
Przejdź do - TECHNIK TELEINFORMATYK

TECHNIK TELEINFORMATYK

27 września 2022

Opis zawodu:

Projektuje sieci teleinformatyczne, obsługuje urządzenia sieciowe i nadzoruje ich pracę wykorzystując umiejętności informatyka, elektronika i technika telekomunikacji; montuje i uruchamia zestawy komputerowe oraz instaluje oprogramowanie teleinformatyczne; diagnozuje stan techniczny komputerów oraz dokonuje konserwacji i napraw sprzętu komputerowego, teletransmisyjnego i teleinformatycznego.

Czytaj więcej o: TECHNIK TELEINFORMATYK
Przejdź do - TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK

27 września 2022

Opis zawodu:

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych, zakładach wytwórczych i naprawczych oraz w innych gałęziach przemysłu i jednostkach, gdzie są szeroko stosowane urządzenia elektroniczne. Technik elektronik może zajmować się serwisem urządzeń elektrotechnicznych i elektronicznych.

Czytaj więcej o: TECHNIK ELEKTRONIK
Przejdź do - TECHNIK ELEKTRYK

TECHNIK ELEKTRYK

27 września 2022

Opis zawodu:

Uczestniczy w projektowaniu i konstruowaniu, produkcji, montażu, eksploatacji, naprawach i utrzymywaniu w ruchu aparatury, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz systemów zasilania energią elektryczną. Zajmuje się również pracami i badaniami o charakterze elektrotechnicznym, może też świadczyć pomocy techniczną przy pracach badawczo-rozwojowych dotyczących aparatury, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Czytaj więcej o: TECHNIK ELEKTRYK

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-15
Data publikacji:2022-09-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:10137